Zima v družině

I v dalším ročním období jsme ve školní družině poznávali lidské tělo. Tentokrát jsme se zaměřili na náš velmi důležitý orgán: mozek, dále na zrak a sluch a v únoru jsme se zabývali trupem.

Mozek-řídící orgán našeho těla-má oblasti, které děti v prosinci objevovali. Byla to paměť, tu jsme cvičili Kimovou hrou, myšlení- děti si „hrály“ se slovem myšlenka, cvičily logické a praktické myšlení, řeč-soutěžili jsme v souboji řečníků, děti se zkoušely dorozumívat beze slov a poslední oblastí byl náš šestý smysl instinkt.

Zrak a sluch – jsou čtvrtý a pátý z našich smyslů- těm byl věnován celý leden. Nejenže jsme si povídali o stavbě ucha a oka, ale také jsme se tyto orgány snažili ozdobit. Děti vyráběly náušnice, brýle. Dále vyráběly brejlovce, sonar, hrály na bubínek, učily se morseovu i prstovou abecedu.

V únoru, jak už jsme uvedla, děti poznávaly trup. Zaměřily se na břicho, především na břišní tance, kdy jsme vytvářeli tanečnice, poslouchali orientální hudbu. Záda-děti soutěžily v koulení, nosičské soutěži či vyráběly reklamní leták na prodej batohu. Jelikož je trup namáhanou částí těla, vysvětlili jsme si, jak bychom se o něj měli starat- malovali jsme jídelníčky, vyzkoušeli jsme si masáže.

I když nás v zimě trápil nedostatek sněhu, přece jen jsme si stihli s dětmi zajít zabobovat na kopec a zabruslit si na místní rybník. Děti z družiny vyrobily vánoční dárečky pro pacienty oddělení dialýzy v nemocnici v Bílovci.

Vyhledávání

Odkazy