Bylo – nebylo

Bylo, nebylo…, takto jsme pojmenovali akci, jejímž cílem bylo přiblížit nejenom dětem, ale i jejich rodičům, střípky z historie naší obce, a která proběhla ve čtvrtek 25. 9. 2014.

Ve dvou asi třicetičlenných skupinách žáci s rodiči a učiteli absolvovali okružní procházku celou obcí, která měla celkem 19 naučných zastávek. Dověděli se třeba, kdo byl pan Kuboš, jak to dopadlo s řezníkem Fišarem, proč už nejsou v obci žádné mlýny, jak dopadl pán z Harrasova a jiné zajímavosti. Prostřednictvím dobových fotografií pak všichni zúčastnění mohli porovnat vzhled domu či místa v minulosti s tím, jak vypadá dnes. Pozorným posluchačům jistě nic neuniklo, a proto zcela bez problémů během cesty vyřešili zábavný kvíz. Všichni dorazili do cíle bez újmy na zdraví, možná trošku unavení a hladoví, ale určitě s dobrým pocitem příjemně stráveného odpoledne.

Děkujeme za účast, věříme, že se akce setkala s kladným ohlasem, a kdoví, možná se setkáme na dalším pokračování, třeba Bylo, nebylo…v Kateřinicích.


Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/mnt/data/accounts/2/2team/data/www/zstrnavka:/tmp/uploads:/www/sqluploads:/global/applications/tools) in /mnt/data/accounts/2/2team/data/www/zstrnavka/wp-includes/functions.php on line 2099