Akce – listopad, prosinec 2013

Strašidelná dýně

V pondělí 18. listopadu jsme uspořádali výtvarnou dílnu pod názvem „Strašidelná dýně“. Děti společně s rodiči dostali za úkol vytvořit co nejstrašidelnější dýni.   Závěrem pak každý z účastníků obdržel hlasovací žeton, kterým ohodnotil ten podle něj nejzdařilejší výrobek. Po sečtení všech žetonů byli vyhlášeni vítězové.

Výsledky hlasování dopadly takto:

1.      místo:  Karolínka Csibová

2.      místo:  Adrian Kavan

3.      místo: Šimon Novák

Rozsvěcování vánočního stromu

 Již potřetí jsme se aktivně podíleli na obecní akci s názvem „Rozsvěcování vánočního stromu“, která tentokrát připadla na neděli 1. 12. 2013.

Už od října děti vyráběly různé vánoční dekorace, pekly preclíčky a perníčky, ty pak nabízely k prodeji na vánočním jarmarku, který byl součástí celé akce.

S velkým ohlasem u veřejnosti se setkalo vystoupení žáků školy se zvonkohrou.

Čertovská výstava

Za penízky, které jsme utržili při prodeji na vánočním jarmarku, jsme se vydali 2. prosince na malý výlet. Navštívili jsme Čertovskou výstavu, která proběhla ve Výstavní síni Staré pošty v Novém Jičíně.  Viděli jsme mnoho čertů a čertic, které zhotovily děti z 11 školských zařízení včetně naší školy. Součástí výstavy byla i návštěva Pekla, kde jsme se dozvěděli spoustu informací o životě pekelníků a vyzkoušeli jsme si i různé čertovské vylomeniny.

Výlet jsme zakončili návštěvou školní družiny ZŠ Tyršova. Děkujeme všem, kteří si zakoupili naše výrobky na jarmarku a tím nám umožnili tento zajímavý výlet absolvovat.

Vyhledávání

Odkazy