Vánoční těšení

Ve středu 13.12.2023 proběhlo v naší škole VÁNOČNÍ TĚŠENÍ. Během dopoledne jsme společně s žáky pekli vánočky a hole z listového těsta, které posloužily jako pohoštění pro odpolední posezení s rodiči. K tomu byl připraven pečený čaj a čokoláda. Děti ve třídách společně s učiteli připravovali ozdoby na odpoledne a pro rodiče. Odpoledne přišli rodiče, společně s dětmi vytvářeli ozdoby na vánoční strom, který máme ve škole. Moc děkuji rodičům a návštěvníkům školy za návštěvu a společně strávené odpoledne. Také bych ráda poděkovala svým kolegům za skvělou přípravu a zapojení. Fotky naleznete v galerii ve složce Vánoce.

Hana Cholevová

Vánoční ozdoba a Hostina pro zvířátka

Vánoční ozdoba a Hostina pro zvířátka je název dvou projektů, které ještě před Vánocemi stihly proběhnout.  Během dopoledne jsme se dozvěděli něco málo z historie zdobení a vyrábění vánočních dekorací, děti nejen vyrobily ozdoby na vánoční strom do kostela sv. Kateřiny v Trnávce, ale také si ho přímo v kostele nazdobily a poslechly si pár zajímavostí o Betlémské cestě od paní Leony Nagyové. Pokud se na stromeček nezajdete osobně podívat, nevadí, můžete jej vidět v galerii.

V pátek před vánočními prázdninami proběhl další projektový den Hostina pro zvířátka, děti si zahrály bojovku, kde hledaly a luštily informace k tématu.  Dále vyráběly dobroty pro ptáčky a zvířata, ať už krmítka z pomerančových slupek nebo vyrobily ozdoby na stromeček, které odnesly do lesa. Po krátké vycházce na děti čekalo překvapení, jaké? To se určitě dozvíte od nich.

Kristýna Šindlová

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyhledávání

Odkazy